Başlık 1

Trafik Sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereğince her motorlu taşıt sahibinin yaptırmasının zorunlu olduğu bir sigorta türüdür. Karayolu motorlu taşıt sahipleri, araçlarını satın adlıkları andan itibaren her yıl Trafik Sigortası poliçesini düzenli yeniletmek zorundadır.

Trafik Sigortası olmayan, sigorta süresi biten araçlar yol kontrollerinde tespit edilmeleri halinde trafik ekiplerince çekilerek trafikten men edilir. Men edilen araçlar Sigortalanıp, poliçe ilgili memura teslim edilmeden aracın trafiğe çıkartılması veya araç sahibine teslim edilmesi mümkün değildir.

Başlık 2.

Trafik Sigortası poliçesinin limitleri ve primleri her yıl Bakanlar Kurulu ve ilgili bakanlık tarafından belirlenerek ilan edilmektedir. Araçların fiyatlarındaki artış, yedek parça maliyetleri, enflasyon ve döviz kurları göz önünde bulundurularak belirlenen bu tarife; aracın yaşı ve teknik özelliklerine göre yapılan özel bir hesaplama sistemi ile oluşturulur.

[[[["field27","equal_to","bb1"],["field27","equal_to","bb1"]],[["show_fields","field22,field28,field21,field20,field25,field23"],["hide_fields","field29,field30,field34,field33,field32,field38,field39,field37,field40"]],"and"],[[["field27","equal_to","bb2"],["field27","equal_to","bb2"]],[["show_fields","field29,field30"],["hide_fields","field23,field20,field25,field34,field33,field32,field39,field38,field37,field40"]],"and"],[[["field27","equal_to","bb3"],["field27","equal_to","bb3"]],[["show_fields","field33,field34,field32"],["hide_fields","field20,field23,field25,field29,field30,field22"]],"and"]]
1
İletişim Bilgileriniz
Adınız, SoyadınızAdınız, Soyadınız
TelefonTelefon
Araç Bilgileriniz
T.C Kimlik No / Vergi NoT.C Kimlik No / Vergi No
PlakaPLAKA
Plaka İl KoduPlaka İl Kodu
Araç TipiAraç Tipi
MarkaMarka
ModelModel
Motor NoMotor No
Şasi NoŞasi No
Ya da Proforma Faturanızı Ekleyinupload
Ya da Bilgileri Doldurmak Yerine Proforma Faturanızı Ekleyin
Ruhsat Seri No
AAAA
Seri NoSeri No
ASBIS
ASBISASBISSEC
Previous
Next

Sigorta tarihlerinizin takibini yapıyor musunuz?

Mfm Sigorta’da bütün müşterilerimiz için takip ettiğimiz bir takvimimiz var. Siz de Mfm Sigorta alarmınızı kurun, sigortalarınızı yenileme tarihinizden 1 ay önce hatırlatalım.

Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?

Trafik Sigortasının teminat limitleri, Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenmektedir. Kullanım tarzı temel alınarak her yılın ilk ayı güncellenir.

Maddi Zararlar Teminatı

Zorunlu sigorta maddi zararlar teminatı, gerçekleşen bir trafik kazasında üçüncü Şahıslara ait zarar gören araçlarda meydana gelebilecek maddi zararların karşılanmasına olanak sağlar.

Üçüncü Şahıslara verilebilecek maddi zararlara, kaza sonrası oluşacak değer kaybı zararı da dahildir.

Sağlık Giderleri Teminatı

Sağlık giderleri teminatı, gerçekleşen trafik kazasında Üçüncü Şahıslara verilebilecek bedeni zararların karşılanmasına olanak sağlar.

Kaza sonrası ihtiyaç duyulabilecek protez organ bedellerinin tazmini de bu teminata dahildir.

Sürekli Sakatlık Teminatı

Sürekli sakatlık teminatı, meydana gelen bir trafik kazasında Üçüncü Şahıslara verilebilecek kalıcı bedeni sakatlıklara yönelik zararların tazmini için zorunlu trafik sigortası poliçelerinde yer almaktadır.

Sürekli sakatlık teminat ile kaza sonucu sürekli sakat kalan kişinin gelecekte uğrayacağı ekonomik zararlar da bu teminat dahilinde karşılanabilmektedir.

Ölüm Teminatı

Zorunlu Trafik sigortası ölüm, vefat ya da destekten yoksun kalma teminatı ile meydana gelen trafik kazası sonucunda sebep olunabilecek can kayıpları sonrası doğan tazminat bedellerine yönelik bir teminattır.

Bu teminat kapsamında, kaza sonucu üçüncü şahsın vefatı sebebiyle merhumun desteğinden yoksun kalanların uğradığı zararlar bu teminat dahilinde karşılanmaktadır.

Aradığınızı Bulamadınız mı ?

Mfm Sigorta’da sizi kaygılandıran risklerinize karşı bir sigorta ürünü mutlaka vardır. Bizimle hemen iletişime geçerek size özel sigorta çözümlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.