EKSTRA TRAFİK SİGORTASI NEDİR ?

Zorunlu Trafik Sigortası, kaza sonucu kendi aracınızda meydana gelebilecek hasarları karşılamadığından bazı sigorta şirketleri Kasko Sigortası kadar kapsamlı olmasa da aracınızın bazı ufak hasarlarının karşılanabileceği Ekstra Trafik Sigortası ürünlerini oluşturmuştur. Trafik Sigortasının teminatlarına ek olarak bu hizmet ve teminatlar da alına bilinmektedir.

 

MFM SİGORTA’DAN HANGİ ŞİRKETLERİNİN POLİÇESİNİ SATIN ALABİLİRİM ?

MFM Sigortadan; Anadolu Sigorta, Allianz Sigorta, Ankara Sigorta, Doğa Sigorta, Ray Sigorta, Koru Sigorta, Groupama Sigorta, Türkland Sigorta, Bereket Sigorta, Eureko Sigorta, Orient Sigorta’dan trafik sigortası ürününü satın alabilirsiniz. MFM Sigorta bu sigorta şirketlerinin anlaşmalı acentesidir. Teklif formumuzu doldurarak aracınız için en uygun Ekstra Trafik Sigortası fiyatına en yüksek taksit imkanı ile ulaşabilirsiniz.

 

EN UYGUN EKSTRA TRAFİK SİGORTASI TEKLİFİ

Teklif formunu doldurarak bize gönderebilir ya da (0224) 273 53 53 numaralı telefonumuzu arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

EN UYGUN TRAFİK SİGORTASI TEKLİFİNİ HEMEN ALIN

ARAÇ BİLGİLERİNİZ
RUHSAT BELGE SERİ NO

Sigorta tarihlerinizin takibini yapıyor musunuz?

Mfm Sigorta’da bütün müşterilerimiz için takip ettiğimiz bir takvimimiz var. Siz de Mfm Sigorta alarmınızı kurun, sigortalarınızı yenileme tarihinizden 1 ay önce hatırlatalım.

Ekstra Trafik Sigortası ile Satın Alabileceğiniz Ek Teminatlar ve Hizmetler

Sormak İstediğiniz Daha Fazla Soru Varsa Bizimle Hemen İletişime Geçebilirsiniz (0224 273 53 53 )

Ekstra Trafik Sigortası, zorunlu trafik sigortası teminat ve limitlerini yükselte bileceğiniz, aracınız için mini onarım ve asistans hizmetleri ile kasko sigortası yaptırmayan araç kullanıcıları için çok faydalı bir sigorta ürünüdür. Şirketlerin ürünlerine göre aşağıdaki teminat ve hizmetler değişkenlik gösterebilir.

Artan Mali Sorumluluk

250.000 – 1.000.000 – Sınırsız

Koltuk Ferdi Kaza

20.000

Mini Onarım

Genişletilmiş Yol Yardım

İkame Araç

Boya Yüzeyi Temizleme ve Parlatma

Oto Check Up

Motor Temizleme

Trafik Mini Onarım Hizmeti

Ekstra Trafik Mini Onarım Hizmeti, poliçenizin geçerli olduğu süre boyunca aracınızın gövdesinde, plastik tamponlarında, ön camında ve iç döşemelerinde oluşabilecek, küçük ölçekli hasarların ücret talep edilmeksizin belirli limitler dahilinde giderilmesi hizmetidir. Ekstra Trafik Mini Onarım Hizmeti kapsamına giren hasarlar anlaşmalı kurumlarca (Auto King, RS Servis v.b.) özel teknikler ve ekipmanlar kullanılarak giderilmektedir. Kullanılan özel tamir teknikleri sayesinde  ise aracınızın orijinal durumu korunmaktadır.

Ekstra Trafik Mini Onarım Hizmeti ile verilecek servis hizmetleri şunlardır:

 • Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (Çelik, metal veya alüminyum panellerde 5 cm çapa kadar boyasız göçükler)
 • Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme (Çelik, metal veya alüminyum panellerindeki 10 cm çapa kadar olan boya hasarlı göçükler)
 • Boya Tamiri (Çelik, metal, alüminyum panellerdeki 30 cm’ye kadar ve plastik tamponlarda 20 cm’ye kadar boya hasarlı sıyrıklar ve çizikler)
 • Döşeme Tamiri (5 cm uzunluğa kadar, deri, vinil, kumaş döşeme yırtıkları ve çizikleri, 1 cm çapa kadar sigara yanıkları, 3 cm çapa kadar plastik parça kopukları)
 • Ön Cam Tamiri (Ön camdaki 2 cm çapa kadar her türlü çatlak)
 • Leke çıkarma (Koltuk kılıflarındaki 5 cm çapa kadar lekeler)
 • Plastik Tampon Tamiri (Göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar)

Boya Yüzeyi Temizleme ve Parlatma Hizmeti

Poliçe süresince bir defaya mahsus olmak üzere, aşağıda detayları belirtilmiş olan işlemleri aracınız için bedelsiz giderilmesi hizmetidir.

 

a. Kaporta Dış Boya Parlatma:

 • Kaporta yüzeyine yapışan ve su ile gitmeyen reçine, zift ve katran gibi inatçı kir ve lekeler zift, katran ve reçine sökücü ürünleri ile yüzeyden temizlenir.
 • Aracın dış temizliği bittikten sonra boya yüzeyi Boya Mükemmelleştirme ürünü ile parlatma ve koruma cilası uygulanarak boya yüzeyi göz kamaştırıcı bir parlaklığa kavuşturulur ve yüzeyi koruma altına alınır.
 • Aracın aynalarının dış plastiği ve diğer plastik aksamları plastik temizleyici ve yenileyici ile koruma altına alınır.
 • Aracın iç plastik aksamları ve torpidosu vinil mat süt ve plastik yenileyici ile temizlenir.
 • Aracın deri döşemeleri deri losyonu ile temizlenir ve koruma altına alınır.
 • Hizmete ek olarak aşağıdaki işlemler de ücretsiz olarak sunulacaktır.

 

b. Ekspres İç Temizlik:

Hizmet kapsamında vakumlu süpürme makinası ile iç temizlik, anti bakteriyel temizlik ürünleri ile iç akşamların hızlı bir şekilde temizliği yapılır.

Aracınızın tüm paspasları dışarıya alınır ve iyice temizlenir. Sonrasında aracınızın içindeki tüm toz ve pislikleri güçlü bir makine ile temizlenir. Koltuk ve döşemelerinizi özenle nemli mikro fiber bez ile bastırmadan temizlenir.

 

c. Jant Temizliği:

Jantlar, fren balata tozları, yağ lekeleri ve yol atıklarından dolayı kirlenir ve uzun süre temizlenmediği zaman yüzeylerinin temizlenmesi zorlaşır.

Jant yüzeyi üzerindeki kirler Jant Temizleme malzemeleri ile temizlenir. Jant temizleme kimyasalı sayesinde birleşiminde bulunan cila sayesinde metalin matlaşması da önlenir.

 

d. Lastik Temizliği:

Lastik yüzeyinin bakımını yaparak yüzeyin parlamasını sağlar.

Check Up Hizmeti

77 nokta Check Up Hizmeti kapsamında; Check Up Formu’na göre aracın kontrol işlemleri yapılır. Yapılan kontrollerde; sistemsel arıza sorgulama, araç sıvıları, fren sistemi, akü, kayışlar, lastik ve jantlar, motor ve alt takım, aydınlatma unsurları, genel ve avadanlık kontrolleri gözle ve elle ile yapılarak Check Up Formu üzerinde kayıt altına alınır.

Ekspres Motor Temizleme Hizmeti

Araç motor kaputu altındaki motor ve aksamları özel kimyasal maddelerle yağdan ve kirden arındırılarak temizlenir.

Motor ve aksamları dış etkilere ve kire karşı özel koruyucu bir madde ile kaplanır.

İkame Araç ve Çekme Hizmetleri

İkame Araç:

Kaza neticesinde aracınızın hareket edememesi ve çekici hizmetinin Yol Yardım tarafından sağlanması durumunda, olay başı 5 (beş) gün ve yılda azami 2 (iki) kez olmak üzere tarafınıza ikame araç sağlanmaktadır.

 

En geç 60 Dakikada Çekici:

Çekiciye ihyiyaç duyduğunuzda, en geç 60 dakika içinde gönderimi sağlanmaktadır.

 

Taksi ücreti:

Kaza neticesinde acil bir noktaya yetişmeniz gerekirse 50 TL’ye kadar şehiriçi taksi ücretinizin tarafımızdan karşılanmaktadır.

Aradığınızı Bulamadınız mı ?

Mfm Sigorta’da sizi kaygılandıran risklerinize karşı bir sigorta ürünü mutlaka vardır. Bizimle hemen iletişime geçerek size özel sigorta çözümlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.